Akumulator do zasilacza UPS

Żywotność akumulatora

Nominalna żywotność akumulatora EPL 42-12 (42Ah 12V 20x17x17cm, 14.6kg) stanowi dwanaście lat w temp. dwadzieścia pięć st. C i aż piętnaście lat według klasyfikacji Eurobat, w temp. 20 st. C. Baterie takie są zaliczane do zbiorowości klasyfikacyjnej Long Life. Długa żywotność, wykonywanie rzadszych przeglądów rekompensuje wyższą cenę zakupu.

Co ma wpływ na eksploatacje akumulatora?

Realny okres użycia zależny jest od środowiska eksploatacji. Jak standardowe innych akumulatorów projektowana żywotność zmniejsza się w wyższych wartościach temperatury, o circa połowę przy wzroście temperatury co VII stopni C. Długotrwała praca w znacznie podwyższonej temperaturze wpływać na zmniejszenie czasu eksploatacji.

Zamienniki

Wymiary obudów przedstawicieli EPL są identyczne jak w serii EP posiadają ponadto odpowiedniki w seriach EPS, EH oraz EV oraz inncyh modelach Europower. W podobnych gabarytach są dostępne tańsze warianty tego akumulatora, z odrobinkę krótszą żywotnością: EH 42-12 oraz EPS 42-12. W tego rodzaju samiutkiej obudowie oraz na podobnym poziomie cenowym, udostępniany jest model EV 50-12 z większą wydajnością prądową, widoczną szczególnie pod wysokim obciążeniem, co za to powiązane jest jeszcze z krótszą żywotnością projektowaną w porównaniu do EPL 42-12.

Złącza akumulatorów

Przyłącza akumulatora zlokalizowane są na górze osłony, na dłuższym boku, troszeczkę poniżej górnej krawędzi - co chroni przed przypadkowym zwarciem. Europower EPL 42-12 przystoi do rodziny baterii kwasowo - ołowiowych z zaworami regulacyjnymi VRLA. Są to wyjątkowe zawory znajdujące się u góry wszystkich cel oraz służące do regulacji ciśnienia w pewnej celi. Akumulatory mają okazję trudnić się na pierwszym z brzegu boku - są nieprzenikliwe oraz bezobsługowe Bateryjki takie są zalecane dla działania na mechanizmach bufora. Biorąc pod uwagę niebagatelną ilość cykli ładowanie/rozładowanie mamy opcję jest również wykorzystać jako standardowe źródło energii.

EPL 42-12 wykorzystuje się w: reflektorach wyznaczonych do użytkowania w przypadku awarii, wyposażeniu medycznym, centralkach alarmowych oraz pożarowych, zasilaniu do zastosowania awaryjnych, automatyki oraz bezpieczników, centralkach CCTV, sprzętach przenośnych, centralkach telefonicznych oraz telekomunikacyjnych, a przy tym do gromadzenia energii z małych sieci solarnych.

Model EPL 42-12 cechuje się całkiem niezbyt dużą rezystancją wewnętrzną niżą niż 8 mOhm. W powiązaniu z taką sytuacją ułatwia niemałych ilości energii. Standardowo obudowa jest z materiału ABS UL 94-HB. Akumulator dopuszczony do transportu drogą lotniczą, morską też lądową. Sklasyfikowany jako materiał nie niebezpieczny ( IATA/ICAO Special Provision A67, DOT-CFR Title 49 parts 171-189, IMDG amendment 27).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.