Gaz do nurkowania

Nurkowanie w akwalungu, tak więc z automatem oddechowym w ustach i butlą u boku, ułatwia niekończące się przebywanie pod wodą i to jest główna zaleta w porównaniu do freedivingu.

Freediving - nurkowanie na bezdechu

Nurek freediver ma do dyspozycji pod wodą sporo minut, przy umiarkowanym wysiłku. Osobiście nie znam nikogo kto wytrzymuje ponad pięć minut wszelako światowe rekordy są coraz lepsze.

Z tej racji tak popularne jest nurkowanie z osprzętem, który waży parędziesiąt kg wszelako … dane ludziom wyjątkowo wiele czasu na podziwianie podwodnego świata.

Rebreathery

Nurkowanie korzystający z rebreatherów - więc aparatów oddechowych działających w obiegu zamkniętym, mają możliwość przebywać głęboko pod wodą dosłownie przez parędziesiąt godzin o ile wcześniej się nie znudzą ;).

ściśle w zależności od stopnia szykowania oraz stanu psychofizycznego przeciętny człowiek jest w stanie wytrzymać bez oddechu od kilkudziesięciu sekund do kilku chwil. W związku z tym nieobecność gazu to najgorsze co może nas spotkać pod wodą.

Sytuacja pod wodą „brak gazu”

Po skończeniu podstawowego kursu i zaliczeniu zmiany automatów pod wodą oraz oddychania z automatu partnera istotnie nie mamy sposobność zakończyć szkolenia brak gazu. Reakcja na wszystkie sytuacje doprowadzające do tego, że zostajemy bez możliwości zaczerpnięcia oddechu muszą być automatyczne i wykonywane sprawnie.

Trening oddechowy

Oddychanie pod woda opłaca się ćwiczyć tak żeby wydłużyć okres nurkowania na dokładnie określonej liczby powietrza - ograniczyć wyczerpywanie. Oszczędne oddychanie procentuje szczególnie na sporych głębokościach, gdzie wyczerpywanie gazu jest kilkukrotnie wyższa aniżeli wprost pod powierzchnią wody. Spersonalizowane zdolności w w tym obszarze mamy opcję podnieść szczególnie na starcie, postępu można zauważyć z każdym nurkowaniem. Wpływ na redukowanie zapotrzebowania na składnik oddechowy ma nie wyłącznie sposób w jaki oddychamy wszakże również sprzęt, jaki mamy na sobie.